OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś możemy złożyć deklarację 9-cio miesięcznej modlitwy za poczęte dziecko zagrożone zagładą. Deklaracje leżą za ławkami.

2. Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Święto, którego pragnął Jezus objawiając się św. Faustynie. Przyjmując dziś Komunię św., modląc się w intencjach Ojca św., pragnąc uzyskać odpust i zrywając z wszelkim przywiązaniem do grzechu można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla kogoś ze zmarłych.

3. Wczoraj o godz. 20.00 odbyło się czuwanie Noc Miłosierdzia. Dziękuję wszystkim zaangażowanym i uczestnikom.

4. Kochani przygotowujemy się już do ODPUSTU, który będzie 12 maja oraz WIZYTACJI BISKUPIEJ w dniu 24 maja. W związku z tym zapraszam:

a. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
b. W środę o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

5. Spotkanie obowiązkowe bierzmowanych za tydzień w niedzielę o godz. 16.00.

6. Kochani – trudna sprawa, o której chciałbym poinformować – w minionym tygodniu Pan, który odbierał od nas plastikowe wkłady po zniczach zbierane przez nas w BIGBAGACH z powodu tego, że nikt nie chce takich wkładów przyjmować zrezygnował ze swojej działalności. Co to oznacza dla nas? Że będziemy musieli płacić za odbiór tych wkładów dla ciechanowskiego PUK’u spore pieniądze. Dotychczas to było odbierane za darmo. Widzimy, że tych bigbagów jest sporo w ciągu roku. STĄD Ośmielam się prosić: z dużo większym naciskiem: „zabierajmy własne śmieci do odpadów w domach” – proszę Was o to. Wiem, że wielu już to robi, ale to wciąż za mało. Spróbujmy – ja naprawdę w to wierzę, że to możliwe, abyśmy zmniejszali ilość śmieci – wielu mi mówiło: „w Glinojecku się księdzu to nie uda. To są bałaganiarze” – to nieprawda!!! Widzę, że dbamy o cmentarz. Bardzo dziękuję. ALE TERAZ POPRZECZKA poszła w górę. Nie marnujmy naszych ofiar zbieranych na tacę na odpady.

7. Tradycyjnie w Święto Miłosierdzia ofiary na tacę są przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

8. Do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”, poświęcony Bożemu Miłosierdziu.

9. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed