OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś XIII Niedziela zwykła.

2. W minionym tygodniu odbyły się półkolonie dla dzieci naszej Parafii. Dziękuję Pani Marcie Kapczyńskiej i Opiekunom: Pani Oldze Dymkowskiej, Agnieszce Podleckiej i Katarzynie Romanowskiej za piękną pracę dla dobra naszych dzieci. Szczegółowe podziękowanie jest na Facebook. Dzieci był przeszczęśliwe, co można było zaobserwować na zdjęciach i filmikach na Facebook’u.

3. Dziś żegnamy się po 2 latach wspólnego poszukiwania Boga. Dziękuję wszystkim za ten wspólny czas:

– dziękuję ks. Prałatowi, ks. Marcinowi
– dziękuję Pracownikom Parafii Pani Grażynie, Panu Arturowi i Panu Mirkowi
– dziękuję Katechetom
– dziękuję wszystkim wspólnotom parafialnym: Radzie Gospodarczej i Duszpasterskiej, Chórowi, Scholom, Ministrantom, Mariankom, Rycerzom Jana Pawła II, Kołom Żywego Różańca, Margaretce, Grupie Charytatywnej, Małym Rycerzom, Różańcowi Rodziców,
– dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy z Panem Burmistrzem – i wszystkim instytucjom: naszej Szkole, MOPS-wi, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Ośrodkowi Zdrowia, Bankowi Spółdzielczemu w Glinojecku, Zakładowi Gospodarki Komunalnej, Straży Pożarnej z Glinojecka i Szyjek, Orkiestrze Dętej z Panem Witoldem, Miejsko-Gminnej Bibliotece, Policji, Przedszkolom Publicznemu i Smerfolandii, naszej Cukrowni, Glinojeck.info,
– wszystkim Dobroczyńcom i Przedsiębiorcom, którzy wspomagali mnie w tym czasie
– wam Drodzy Parafianie. Staliście się mi bardzo Bliscy i na zawsze będzie częścią mojego serca.
Przepraszam, jeśli kogoś zraniłem lub zawiodłem. Zawsze chcę dobrze, ale nie zawsze wszystko się udaje. Proszę o wybaczenie.

4. Uroczysty ingres nowego ks. Proboszcza Krzysztofa Rucińskiego w dniu 7 lipca o godz. 11.00.

„Drodzy Parafianie,

z pokorą i wielką radością pragnę zaprosić Was na ingres, który odbędzie się w niedzielę 7 lipca o godzinie 11:00 w naszej świątyni parafialnej. Rozpoczniemy Mszą św., podczas której nastąpi oficjalne wprowadzenie na urząd proboszcza. Po jej zakończeniu zapraszam na wspólny posiłek w ogrodzie przy plebanii.
Czuję się niezwykle zaszczycony i wdzięczny za możliwość pełnienia posługi proboszcza w Waszej wspólnocie. Moim pragnieniem jest służyć z całego serca i troszczyć się o naszą parafię w duchu miłości i jedności. Serdecznie zapraszam Was wszystkich do uczestnictwa w tej uroczystości, abyśmy razem mogli dziękować Bogu za dar wspólnoty i prosić o błogosławieństwo na nadchodzące lata. Wasza obecność będzie dla mnie znakiem wsparcia i nadziei.

Z szacunkiem i prośbą o modlitwę”, Ks. Krzysztof Ruciński

5. We wtorek 2 lipca przez naszą Parafię będzie przechodziła XVIII Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Tradycyjnie Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu około godz. 14. Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu posiłku dla około 100 osób. Myślę że jak co roku pielgrzymi będą dobrze przyjęci. Dziękuję

6. W I Piątek miesiąca od godz. 19.00 całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona w sobotę Mszą św. o godz. 7.30. Przyjdźmy by Jezus nie był sam.

7. Z racji I Niedzieli Miesiąca procesja o godz. 11.00 – zapraszamy asystę.

8. W wakacje Msze w tygodniu o godz. 17.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 9.00, 11.00, i 16.00.

9. Parafia nie ma żadnego długu. Radzie Parafialnej przedstawiłem stan konta, który został przekazany nowemu ks. Proboszczowi.

10. Do nabycia tygodnik „Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli.

Comments are closed