Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja i procesja wokół kościoła. Dziękuję za obecność asyście procesyjnej.

2. W sobotę 13 lipca o godzinie 20:00 zapraszam na różaniec i nabożeństwo fatimskie.

3. W dniach 6 – 14 sierpnia z Płocka na Jasną Górę wyrusza 43. Piesza Pielgrzymka. Bardzo zachęcam do pielgrzymowania (szczegóły są na naszym parafialnym fb). W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę duchową.

4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Śródborza i Zalesia oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obiadu dla 120 osób pielgrzymujących z Łomianek do Gietrzwałdu. W sposób szczególny dziękujemy firmie Cebrod, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Panu Zdzisławowi Zielonkowskiemu oraz Zakładowi Cukierniczemu Panu Markowi Piątkowskiemu. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Od 1 lipca 2024 r., decyzją ks. biskupa Szymona Stułkowskiego zostałem mianowany proboszczem w Glinojecku. Już dziś dziękuję za życzliwość, której przez te kilka dni od Was doświadczyłem. Dziękuję ks. Marcinowi, Panu Kościelnemu Mirosławowi i Panu Organiście Arturowi wraz z chórem. Dziękuję wszystkim wspólnotom parafialnym za modlitwę, zaangażowanie i pomoc. Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II. Państwu Wiśniewskim za robienie zdjęć. Piekarni Państwa Wichowskich dziękuję za pieczywo na dzisiejszy posiłek. Bardzo dziękuję Pani Ani i Panu Tomaszowi z Płocka za przygotowanie posiłku na ingres.

6. Dziękuję za obecność władzom Miasta i Gminy Glinojeck na czele z Panem Burmistrzem, Przewodniczącym Rady Gminy, Radnymi Powiatu Ciechanowskiego. Dziękuję Dyrekcjom naszych instytucji oświatowych, pomocowych, osobom pracującym w służbie zdrowia, panom strażakom z Glinojecka i z Szyjek, sołtysom oraz wszystkim, którzy mnie wspierali i przygotowali ingres.

7. Na ręce ks. dziekana Józefa Błaszczaka dziękuję kapłanom z dekanatu strzegowskiego oraz księżom, którzy już są na ingresie i będą po południu. Dziękuję ks. dziekanowi za życzliwość i za wprowadzenie mnie dzisiaj do parafii.

8. Dziękuję moim rodzicom, siostrze oraz całej mojej rodzinie za obecność, dobre słowo i za modlitwę.

9. Chciałbym bardzo podziękować moim przyjaciołom i znajomym. Przeżyliśmy wiele pięknych chwil. Bardzo Wam dziękuję za to, że mi towarzyszycie. Wciąż Was potrzebuję, a Wy zawsze macie tutaj w Glinojecku swoje miejsce. Za obecność dziękuję wszystkim osobom z parafii w których pracowałem: z Karniewa, z Ciechanowa i z Płocka. Cieszę się, że jesteście dzisiaj.

10. Już dziś zapraszam na spotkanie przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych. Spotkanie odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o 19:15.

11. W wakacje kancelaria czynna we wtorki i czwartki od 16:30 do 17:00. W sytuacjach wyjątkowych także po Mszy św. wieczornej.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Gość Niedzielny.

13. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: 8 lipca św. Jana z Dukli, 11 lipca obchodzimy święto św. Benedykta opata i patrona Europy.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Pani Teresy Zagórskiej. Pomódlmy się, proszę, w jej intencji: wieczny odpoczynek. W sobotę odbył się ślub Pawła Ruszczaka i Anny Kolczyńskiej oraz chrzest Krzysztofa. Pomódlmy się w intencji nowożeńców i nowo ochrzczonego parafianina.

15. Zapowiedzi przedślubne:
a. Szymon Jaszczak, kawaler z par. Winnica oraz Klaudia Gugała, panna z par. tutejszej – zapowiedź II
b. Dawid Sobiecki, kawaler z par. tutejszej oraz Daria Sobiecka zd. Biegalska, panna z par. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie – zap. I
c. Radosław Paweł Kwieciński, kawaler z parafii tutejszej oraz Dominika Ziębicka, panna z par. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy – zap. I

Comments are closed