Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą, 7 czerwca 2026 r.

  1. Zapraszam na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00.
  2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po mszy św. o godzinie 18:00
  3. Spotkanie formacyjne: jutro o godzinie 18:45 zbiórka dla ministrantów, ministrantek oraz Marianek; w środę po mszy św. o godzinie 18:00 spotkanie formacyjne dla kobiet; w niedzielę, 14 czerwca po mszy św. o godzinie 10:00 spotkanie młodszej grupy oazowej, a po mszy św. o godzinie 16:00 spotkanie starszej grupy oazowej.
  4. Zapraszamy chłopców do ministrantów. Szczególne zaproszenie kieruję pod adresem chłopców, którzy w tym roku przyjęli komunie świętą lub odnowili przyrzeczenia chrzcielne. W naszej parafii do ministrantów przyjmujemy chłopców od 6 roku życia.
  5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie msza św. o godz. 18:00 a po niej procesję. W czwartek poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci i młodzieży z naszej parafii. Po mszy świętej i po błogosławieństwie zapraszamy dzieci i młodzież na popcorn i lody.
  6. W piątek, 12 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma wtedy postu), a w sobotę, 13 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W sobotę również o godzinie 20:00 zapraszam na różaniec i nabożeństwo fatimskie.
  7. W niedzielę 14 czerwca o godzinie 11:30 rozpoczynamy trzeci cykl trzech obowiązkowych katechez przed chrztem dla rodziców, którzy w najbliższym czasie (lipiec, sierpień i wrzesień) zamierzają ochrzcić swoje dziecko. Kolejne terminy katechez 21 i 28 czerwca o godzinie 11:30.
  8. Spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej w piątek, 19 czerwca o godzinie 19:00.
  9. Bardzo proszę o posprzątanie kościoła w sobotę 13 czerwca od godziny 18:00 mieszkańców ul. Kościelnej oraz ul. Wojska Polskiego (prawa strona tej ulicy od p. Wodzyńskiej).
  10. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczamy na budowę świątyni Bożej Opatrzności.
  11. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
  12. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Smoliński, kawaler z Glinojecka, parafia tutejsza i Kinga Łada, panna z parafii Chrystusa Króla w Łysem – zap. II. Jeśli ktoś wie o przeszkodach istniejących między narzeczonymi, proszę o informację.
  13. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne będą zamieszczone na stronie parafii oraz na parafialnym fb.
  14. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ogłoszenia parafialne na Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 24 maja 2026 r.

  1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła i początek okresu liturgicznego zwykłego.
  2. Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00. Jutro adoracja NS wyjątkowo od 19:30 do 21:00. Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie młodszej grupy oazowej, a po mszy świętej o godzinie 16:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  4. Jutro o godzinie 18:30 próba generalna przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, a w piątek 29 maja od godziny 18:30 spowiedź.
  5. W sobotę, 30 maja kandydaci do bierzmowania będą przeżywać dzień skupienia, który zostanie poprowadzony przez młodzież z Ruchu Światło–Życie z Płocka. Obecność na tym dniu jest obowiązkowa.
  6. Za tydzień, 31 maja o godzinie 10:00 wymiana tajemnic różańcowych pomiędzy dziećmi i młodzieżą należącymi do KŻR.
  7. Za tydzień, 31 maja o godzinie 11:30 uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  8. Za tydzień, 31 maja o godzinie 10:00podziękujemy Panu Adamowi, organiście, za prawie półtora roczną pracę w naszej parafii.
  9. Od dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej oraz odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego, jako dar dla naszej parafii, zakupiłem trzy pięknie haftowane ornaty koloru zielonego. Bardzo dziękuję za ten dar ołtarza.
  10. Uroczystość Bożego Ciała przypada 4 czerwca. Po mszy św. o godzinie 11:30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie na ul. Ciechanowskiej (koło przedszkola), drugi na ul. Torfa Załęskiego (przy figurce), trzeci na ul. Broniewskiego, a czwarty przy kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wystawienia mieszkańców tych ulic oraz o włączenie się osób z ulic sąsiednich. O pomoc w przygotowaniu ołtarza przy kościele proszę młodzież ze starszej grupy oazowej.
  11. W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro (ok. 5900 zł). Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 31 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  12. W minionym tygodniu Pan Mirosław uporządkował teren na cmentarzu za parkanem. Została skoszona trawa, wywieziony kolejny kontener śmieci. Bardzo proszę o segregację śmieci i o prządek. To jest nasza ciężka praca, a wywóz śmieci kosztuje parafię kilka tysięcy złotych miesięcznie. Ktoś, praktycznie ciągle, podrzuca nam swoje prywatne śmieci, m. in. butelki po alkoholu, piwie itp. Jest to zachowanie, które określam jako niedopuszczalne.
  13. Tydzień temu zebraliśmy na tacę zebraliśmy 7128,10 zł. Anonimowy darczyńca przekazał 1000 zł na prace remontowe w parafii. W minionym tygodniu zapłaciłem następujące faktury: 40.986 zł za kolejny etap prac w garażach oraz w nowej części plebanii, która nie podlega dofinasowaniu; 3348 zł do ZGK za wykonanie przyłącza wodociągowego; 3700 zł za prace hydrauliczne oraz 4310,50 zł za materiały budowlane. Razem: 52.344,50 zł. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
  14. Wczoraj odbyły się pogrzeb p. Sebastiana Sobieckiego. Pomódlmy się proszę.
  15. Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Bratuszewski, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Zalewska, panna z parafii św. Tekli w Ciechanowie – zap. I.

Tomasz Lewandowski, kawaler z Nowego Garwarza, parafia tutejsza i Dorota Sitek, panna z Giżynka, parafia Unierzyż – zap. I.

Jeśli ktoś wie o przeszkodach istniejących między narzeczonymi, proszę o informację.

Ogłoszenia parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie, 17 maja 2026 r.

  1. Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00.
  2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  3. W minioną niedzielę przeżywaliśmy nasz parafialny odpust. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować radzie duszpasterskiej, osobom ze wspólnot i nie tylko oraz młodzieży z naszej parafii za pomoc w przygotowaniu festynu rodzinnego. Dziękuję wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym za podarowanie voucherów, fantów na loterię i pieniędzy na zakup nagrody głównej. Dziękuję Państwu Zielonkowskim za przygotowanie dmuchańców i atrakcji dla dzieci. Dziękuję masarni Państwa Zielonkowskim za kiełbasę, kaszankę mięso na grilla, a piekarni Państwa Wichowskim za pieczywo. Dziękuję osobom, które przygotowywały pyszne przekąski, piekły ciasta, robiły kawę, herbatę i watę cukrową. Bardzo serdecznie dziękuję MGO-K za udostępnienie sceny i nagłośnienia. Dziękuję p. Piotrowi Bielskiemu za obsługę nagłośnienia. Dziękuję za obecność i pokazy dzieciom z freek show, naszej parafialnej i szkolnej scholi. Dziękuję seniorom z „Dziennego Domu Seniora” za włączenie się w festyn. Dziękuję firmie Państwa Klon i firmie Państwa Grabowicz. Dziękuję p. Katarzynie Wojkowskiej za poprowadzenie kursu z udzielania pierwszej pomocy. Podziękowania składam dla naszego Ośrodka Zdrowia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by było to nasze wspólne święto parafii – z serca bardzo dziękuję.
  4. Dzisiaj gościmy osoby z Tarnopola, które wspierają dzieci przybywając w sierocińcu. Dzieci te straciły rodziców na wojnie w Ukrainie. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 16 lat (118 dzieci). Nasze Koło Miłosierdzia organizowało pomoc dla dzieci z tego sierocińca. Udało nam się zebrać wiele bardzo potrzebnych rzeczy. Dziękuję p. Angelice Gadomskiej z Koła Miłosierdzia za koordynowanie tej inicjatywy.
  5. Od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 zapraszamy dzieci oraz rodziców na biały tydzień.
  6. W poniedziałek, 18 maja o godzinie 18:45 pierwsza próba przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W środę, 20 maja o godzinie 18:45 kolejna próba przed uroczystością. Za dwa tygodnie, 31 maja o godzinie 11:30 będziemy przeżywać uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  7. W sobotę, 6 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy.
  8. W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro (całość ok. 5900 zł). Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 17 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  9. Anonimowi darczyńcy przekazali 500 zł i 200 zł na prace w parafii. Dziękuję rodzinie Państwa Chmielewskim i Podleckim za ofiary za prace remontowe przy okazji pogrzebu. Ofiary składali uczestnicy pogrzebów zamiast kwiatów. Z tych dwóch pogrzebów przekazano parafii 2400 zł. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
  10. Chciałbym bardzo podziękować p. Marcinowi Wiśniewskiemu za bezinteresowne wypolerowanie posadzki naszego kościoła. To kilka dni pracy, którą p. Marcin wykonał w ostatnim tygodniu. Dziękuję rodzicom za wczorajsze posprzątanie kościoła.
  11. W minionym tygodniu odbyły się trzy pogrzeby: Jana Podleckiego, Barbary Bieńkowskiej oraz Teresy Kanieckiej.
  12. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedziela Wielkanocna, 10 maja 2026 r.

  1. Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00.
  2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Stanisława BM. Msze święte dnia o 08:00, 10:00 i 11:30. Nie będzie mszy św. o 16:00. Bardzo dziękuję ks. Marcinowi Kędzi za modlitwę i poprowadzenie odpustu. Po głównej mszy święty o godzinie 11:30 wraz z radą duszpasterską zapraszamy na Festyn Rodzinny. Będzie m. in loteria fantowa z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie półkolonii oraz wyjazd dzieci i młodzieży na oazę w góry. W czasie festynu będą: atrakcje dla dzieci, gry i zabawy prowadzone przez naszą młodzież, dmuchańce, występ scholii, freek show, mecz piłki nożnej o puchar proboszcza, możliwość przejechania się samochodem ciężarowym itp. Będzie krótki kurs z pierwszej pomocy, stoisko lekarsko – pielęgniarskie. Zaangażowali się także nasi seniorzy z dziennego Domu Seniora w Glinojecku. Oczywiście nie zabraknie wspólnego czasu przy posiłku. Zapraszamy na konkurs na najsmaczniejsze ciasto.
  4. Dzisiaj, w dzień odpustu parafialnego jest zbierana taca na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby związane z kościołem, plebanią oraz terenem parafialnym. Są to miejsca, które służą nam wszystkim: do modlitwy, spotkania, duszpasterstwa i codziennego życia wspólnoty. Troska o nie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za parafię i za dobro, które wspólnie tworzymy. Prosimy o życzliwe wsparcie tego dzieła – według możliwości każdego serca i każdego domu. Każda ofiara ma znaczenie i jest konkretnym wkładem w troskę o naszą wspólnotę i jej przyszłość. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelką ofiarność, zrozumienie i dobroć. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Ofiarodawcom.
  5. Wczoraj została odprawiona msza święta z okazji 55. Rocznicy powstania OSP w Szyjkach. Poświęciliśmy sztandar tej jednostce. Życzymy druhom i druhnom z OSP Szyjki Bożego błogosławieństwa i opieki św. Floriana – patrona strażaków.
  6. Generalna próba przed pierwszą komunią świętą odbędzie się w środę, 13 maja o godzinie 18:30. Spowiedź dzieci oraz rodziców w piątek, 15 maja od godziny 18:30.
  7. W środę, 13 maja o godzinie 20:00 zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem oraz na procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieście, proszę, ze sobą świece.
  8. Informujemy, że zaplanowane od 11 maja modlitewno-integracyjne spotkania majowe w poszczególnych sołectwach naszej parafii zostają w tym roku odwołane. Decyzja ta wynika z ważnych przyczyn rodzinnych i organizacyjnych, które uniemożliwiają nam przeprowadzenie tych spotkań w zaplanowanej formie. Dziękujemy wszystkim Sołtysom oraz mieszkańcom za życzliwość, gotowość i zrozumienie. Mamy nadzieję, że do tej pięknej inicjatywy wspólnej modlitwy i integracji przy figurkach będziemy mogli powrócić w przyszłym roku. Zachęcamy jednocześnie do udziału w nabożeństwach majowych w kościele oraz przy figurkach.
  9. W najbliższą niedzielę, 17 maja będziemy gościć zespół z Tarnopola, który pomaga w sierocińcu w dzieciom, które straciły rodziców na wojnie. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 16 lat (118 dzieci). Zespół będzie miał ze sobą płyty oraz pamiątki. Aktualnie bardzo potrzebują: pieluch (wszystkie rozmiary), artykuły szkolne (zeszyty, długopisy, ołówki, farby, śpiwory, słodycze dla dzieci, chemia gospodarcza (proszek do prania, płyny do mycia naczyń) oraz jedzenie długoterminowe.
  10. W poniedziałek, 18 maja o godzinie 18:30 pierwsza próba przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
  11. W sobotę, 6 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy.
  12. W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro. Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 17 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  13. Anonimowi darczyńcy przekazali dwie ofiary: 1000 zł i 1500 zł na prace remontowe w parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
  14. Bardzo dziękuję mieszkańcom ul. Radosnej i Wesołej za posprzątanie kościoła. Dziękujemy p. Beacie Pośpiech z kwiaciarni „Magnolia” za piękne przygotowanie kwiatów przez ołtarzem na odpust.
  15. W minionym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: p. Krzysztofa Narolskiego i p. Krystyny Chmielewskiej.
  16. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną, 3 maja 2026 r.

  1. Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od g. 18:30 do 21:00.
  2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30.
  3. Próby przed pierwszą komunią świętą odbędą się 6 i 7 maja (środa i czwartek) o godzinie 18:40. Spowiedź dzieci oraz rodziców w piątek, 15 maja od godziny 18:30.
  4. W środę, 6 maja o godzinie 19:45 zapraszam na spotkanie przed odpustem Radę Duszpasterską.
  5. W piątek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława BM, patrona parafii. Jest to również 38. rocznica konsekracji naszego kościoła. Zapraszam tego dnia na mszę świętą o godzinie 18:00. Zapraszamy członków wszystkich wspólnot istniejących w parafii.
  6. W sobotę, 9 maja o godzinie 14:00 zostanie odprawiona msza św. z okazji 55. Rocznicy powstania OSP w Szyjkach. Tego dnia poświęcimy sztandar.
  7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Stanisława BM. Msze święte o godzinie 08:00, 10:00 i 11:30. Nie będzie mszy św. o godzinie 16:00. Po głównej mszy św. o godzinie 11:30 wraz z radą duszpasterską zapraszamy na święto parafii. Będzie m. in. loteria fantowa z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie półkolonii oraz wyjazd dzieci i młodzieży na oazę w góry. Jeśli ktoś mógłby jeszcze coś wartościowego, niezniszczonego podarować lub zakupić lub przekazać pieniądze na zakupienia fantów, lub podarować vouvher, bardzo o to prosimy. Fanty i vochery można przynosić do wtorku włącznie. W czasie festynu będą: atrakcje dla dzieci, gry i zabawy prowadzone przez naszą młodzież, dmuchańce, występ scholii, freek show, mecz piłki nożnej o puchar proboszcza, możliwość przejechania się samochodem ciężarowym itp. Oczywiście nie zabraknie wspólnego czasu przy posiłku. Zachęcamy do wsparcia naszego święta parafii.
  8. Będzie także konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Zachęcamy do przyniesienia własnych wypieków i wspólnej degustacji. Przewidziane są nagrody oraz miła atmosfera. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału. Niech będzie to czas radości, spotkania i słodkiego dzielenia się dobrem. Podstawowe zasady: Każdy uczestnik może zgłosić jedno ciasto. Ciasto powinno być wykonane samodzielnie. Wypiek należy dostarczyć w dniu konkursu przed jego rozpoczęciem (przed mszą św. odpustową na górze – boczny chór). Każde ciasto musi być: podpisane, imię i nazwisko; wpisana nazwa ciasta i poporcjowane.
  9. Od 11 maja rozpoczynamy modlitewno – integracyjne spotkania w poszczególnych sołectwach naszej parafii. Będziemy spotykali się przy figurkach od poniedziałku do czwartku o godzinie 19:00. Najpierw msza św. za sołectwo i nabożeństwo majowe, a potem integracyjne spotkanie przy grillu. Panie i Panowie sołtysi są odpowiedzialni za zorganizowanie spotkania w swoich sołectwach. W poniedziałek, 11 maja o godzinie 19:00 spotykamy się w sołectwie Stary Garwarz; 12 maja o godzinie 19:00 w sołectwie Wkra; 13 maja o godzinie 19:00 w sołectwie Luszewo (przeniesione); 14 maja o godzinie 19:00 w sołectwie Wólka Garwarska. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych sołectw na modlitwę i wspólne spotkanie.
  10. W sobotę, 6 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy.
  11. W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro. Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 17 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. 
  12. W ostatnim czasie zapłaciłem kolejną fakturę w wysokości 32.400 zł firmie, która prowadzi prace remontowe w nowej części plebanii. Anonimowi darczyńcy przekazali dwie ofiary (1000 zł i 300 zł) na prace remontowe w parafii oraz 1000 zł na organizację festynu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
  13. Za tydzień, w dzień odpustu parafialnego będzie zbierana taca na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby związane z kościołem, plebanią oraz terenem parafialnym. Są to miejsca, które służą nam wszystkim: do modlitwy, spotkania, duszpasterstwa i codziennego życia wspólnoty. Troska o nie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za parafię i za dobro, które wspólnie tworzymy. Prosimy o życzliwe wsparcie tego dzieła – według możliwości każdego serca i każdego domu. Każda ofiara ma znaczenie i jest konkretnym wkładem w troskę o naszą wspólnotę i jej przyszłość. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelką ofiarność, zrozumienie i dobroć. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Ofiarodawcom.
  14. W sobotę, 9 maja od godziny 19:00 bardzo proszę mieszkańców ul. Radosnej, ul. Wesołej oraz ul. Spokojnej o posprzątanie naszego kościoła i kaplicy.
  15. W gablocie zostało zamieszczone kilkanaście plansz na których możemy przeczytać o Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Dziękuję bardzo.
  16. Chciałbym też bardzo podziękować Panu Jackowi Żukowskiemu za bezinteresowne wyczyszczenie, odnowienie i pomalowanie figurki Matki Bożej.
  17. W minionym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: p. Elżbiety Teodorskiej i p. Janiny Mikołajczak.
  18. Informuję, że ks Arkadiusz przebywa obecnie na urlopie zdrowotnym. Formalnie nadal pozostaje związany z naszą parafią, jednak przez pewien czas nie będzie podejmował zwyczajnych obowiązków duszpasterskich. Proszę, abyśmy przyjęli tę sytuację z życzliwością, spokojem i chrześcijańskim wyczuciem. Są sprawy, które wymagają czasu, ciszy i uszanowania prywatności drugiego człowieka. Dlatego bardzo proszę o modlitwę w intencji księdza wikariusza: o siły, zdrowie i potrzebny pokój serca.
  19. Chciałbym przekazać jeszcze jedną informację dotyczącą naszej parafii. W poniedziałek Pan Organista poinformował mnie, że podjął decyzję o zakończeniu posługi w naszej parafii, ponieważ otrzymał bardziej atrakcyjną ofertę pracy w innym miejscu. Przekazuję tę informację wprost, aby nie było niedomówień ani niepotrzebnych domysłów. Jest to jego osobista i zawodowa decyzja, którą przyjmujemy ze zrozumieniem. Chcę przy tej okazji podziękować Panu Organiście za dotychczasową pracę, za obecność podczas liturgii, nabożeństw i uroczystości parafialnych. Życzymy mu dobra, Bożego błogosławieństwa i powodzenia w nowym miejscu pracy.Parafia będzie teraz podejmowała starania, aby zapewnić dalszą oprawę muzyczną liturgii. Proszę także o życzliwość i spokój w tym czasie organizacyjnej zmiany. Pan organista będzie pracował w parafii do 31 maja.
  20. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.