Ogłoszenia parafialne na X Niedzielę zwykłą, 7 czerwca 2026 r.
- Zapraszam na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00.
- Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po mszy św. o godzinie 18:00
- Spotkanie formacyjne: jutro o godzinie 18:45 zbiórka dla ministrantów, ministrantek oraz Marianek; w środę po mszy św. o godzinie 18:00 spotkanie formacyjne dla kobiet; w niedzielę, 14 czerwca po mszy św. o godzinie 10:00 spotkanie młodszej grupy oazowej, a po mszy św. o godzinie 16:00 spotkanie starszej grupy oazowej.
- Zapraszamy chłopców do ministrantów. Szczególne zaproszenie kieruję pod adresem chłopców, którzy w tym roku przyjęli komunie świętą lub odnowili przyrzeczenia chrzcielne. W naszej parafii do ministrantów przyjmujemy chłopców od 6 roku życia.
- Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie msza św. o godz. 18:00 a po niej procesję. W czwartek poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci i młodzieży z naszej parafii. Po mszy świętej i po błogosławieństwie zapraszamy dzieci i młodzież na popcorn i lody.
- W piątek, 12 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma wtedy postu), a w sobotę, 13 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W sobotę również o godzinie 20:00 zapraszam na różaniec i nabożeństwo fatimskie.
- W niedzielę 14 czerwca o godzinie 11:30 rozpoczynamy trzeci cykl trzech obowiązkowych katechez przed chrztem dla rodziców, którzy w najbliższym czasie (lipiec, sierpień i wrzesień) zamierzają ochrzcić swoje dziecko. Kolejne terminy katechez 21 i 28 czerwca o godzinie 11:30.
- Spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej w piątek, 19 czerwca o godzinie 19:00.
- Bardzo proszę o posprzątanie kościoła w sobotę 13 czerwca od godziny 18:00 mieszkańców ul. Kościelnej oraz ul. Wojska Polskiego (prawa strona tej ulicy od p. Wodzyńskiej).
- Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczamy na budowę świątyni Bożej Opatrzności.
- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
- Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Smoliński, kawaler z Glinojecka, parafia tutejsza i Kinga Łada, panna z parafii Chrystusa Króla w Łysem – zap. II. Jeśli ktoś wie o przeszkodach istniejących między narzeczonymi, proszę o informację.
- Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne będą zamieszczone na stronie parafii oraz na parafialnym fb.
- Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.
Ogłoszenia parafialne na Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 24 maja 2026 r.
- Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła i początek okresu liturgicznego zwykłego.
- Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00. Jutro adoracja NS wyjątkowo od 19:30 do 21:00. Nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam.
- Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10:00 spotkanie młodszej grupy oazowej, a po mszy świętej o godzinie 16:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
- Jutro o godzinie 18:30 próba generalna przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, a w piątek 29 maja od godziny 18:30 spowiedź.
- W sobotę, 30 maja kandydaci do bierzmowania będą przeżywać dzień skupienia, który zostanie poprowadzony przez młodzież z Ruchu Światło–Życie z Płocka. Obecność na tym dniu jest obowiązkowa.
- Za tydzień, 31 maja o godzinie 10:00 wymiana tajemnic różańcowych pomiędzy dziećmi i młodzieżą należącymi do KŻR.
- Za tydzień, 31 maja o godzinie 11:30 uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
- Za tydzień, 31 maja o godzinie 10:00podziękujemy Panu Adamowi, organiście, za prawie półtora roczną pracę w naszej parafii.
- Od dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej oraz odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego, jako dar dla naszej parafii, zakupiłem trzy pięknie haftowane ornaty koloru zielonego. Bardzo dziękuję za ten dar ołtarza.
- Uroczystość Bożego Ciała przypada 4 czerwca. Po mszy św. o godzinie 11:30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie na ul. Ciechanowskiej (koło przedszkola), drugi na ul. Torfa Załęskiego (przy figurce), trzeci na ul. Broniewskiego, a czwarty przy kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wystawienia mieszkańców tych ulic oraz o włączenie się osób z ulic sąsiednich. O pomoc w przygotowaniu ołtarza przy kościele proszę młodzież ze starszej grupy oazowej.
- W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro (ok. 5900 zł). Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 31 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
- W minionym tygodniu Pan Mirosław uporządkował teren na cmentarzu za parkanem. Została skoszona trawa, wywieziony kolejny kontener śmieci. Bardzo proszę o segregację śmieci i o prządek. To jest nasza ciężka praca, a wywóz śmieci kosztuje parafię kilka tysięcy złotych miesięcznie. Ktoś, praktycznie ciągle, podrzuca nam swoje prywatne śmieci, m. in. butelki po alkoholu, piwie itp. Jest to zachowanie, które określam jako niedopuszczalne.
- Tydzień temu zebraliśmy na tacę zebraliśmy 7128,10 zł. Anonimowy darczyńca przekazał 1000 zł na prace remontowe w parafii. W minionym tygodniu zapłaciłem następujące faktury: 40.986 zł za kolejny etap prac w garażach oraz w nowej części plebanii, która nie podlega dofinasowaniu; 3348 zł do ZGK za wykonanie przyłącza wodociągowego; 3700 zł za prace hydrauliczne oraz 4310,50 zł za materiały budowlane. Razem: 52.344,50 zł. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
- Wczoraj odbyły się pogrzeb p. Sebastiana Sobieckiego. Pomódlmy się proszę.
- Zapowiedzi przedślubne:
Mateusz Bratuszewski, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra Zalewska, panna z parafii św. Tekli w Ciechanowie – zap. I.
Tomasz Lewandowski, kawaler z Nowego Garwarza, parafia tutejsza i Dorota Sitek, panna z Giżynka, parafia Unierzyż – zap. I.
Jeśli ktoś wie o przeszkodach istniejących między narzeczonymi, proszę o informację.
Ogłoszenia parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie, 17 maja 2026 r.
- Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00.
- Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
- W minioną niedzielę przeżywaliśmy nasz parafialny odpust. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować radzie duszpasterskiej, osobom ze wspólnot i nie tylko oraz młodzieży z naszej parafii za pomoc w przygotowaniu festynu rodzinnego. Dziękuję wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym za podarowanie voucherów, fantów na loterię i pieniędzy na zakup nagrody głównej. Dziękuję Państwu Zielonkowskim za przygotowanie dmuchańców i atrakcji dla dzieci. Dziękuję masarni Państwa Zielonkowskim za kiełbasę, kaszankę mięso na grilla, a piekarni Państwa Wichowskim za pieczywo. Dziękuję osobom, które przygotowywały pyszne przekąski, piekły ciasta, robiły kawę, herbatę i watę cukrową. Bardzo serdecznie dziękuję MGO-K za udostępnienie sceny i nagłośnienia. Dziękuję p. Piotrowi Bielskiemu za obsługę nagłośnienia. Dziękuję za obecność i pokazy dzieciom z freek show, naszej parafialnej i szkolnej scholi. Dziękuję seniorom z „Dziennego Domu Seniora” za włączenie się w festyn. Dziękuję firmie Państwa Klon i firmie Państwa Grabowicz. Dziękuję p. Katarzynie Wojkowskiej za poprowadzenie kursu z udzielania pierwszej pomocy. Podziękowania składam dla naszego Ośrodka Zdrowia. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by było to nasze wspólne święto parafii – z serca bardzo dziękuję.
- Dzisiaj gościmy osoby z Tarnopola, które wspierają dzieci przybywając w sierocińcu. Dzieci te straciły rodziców na wojnie w Ukrainie. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 16 lat (118 dzieci). Nasze Koło Miłosierdzia organizowało pomoc dla dzieci z tego sierocińca. Udało nam się zebrać wiele bardzo potrzebnych rzeczy. Dziękuję p. Angelice Gadomskiej z Koła Miłosierdzia za koordynowanie tej inicjatywy.
- Od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 zapraszamy dzieci oraz rodziców na biały tydzień.
- W poniedziałek, 18 maja o godzinie 18:45 pierwsza próba przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W środę, 20 maja o godzinie 18:45 kolejna próba przed uroczystością. Za dwa tygodnie, 31 maja o godzinie 11:30 będziemy przeżywać uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
- W sobotę, 6 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy.
- W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro (całość ok. 5900 zł). Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 17 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
- Anonimowi darczyńcy przekazali 500 zł i 200 zł na prace w parafii. Dziękuję rodzinie Państwa Chmielewskim i Podleckim za ofiary za prace remontowe przy okazji pogrzebu. Ofiary składali uczestnicy pogrzebów zamiast kwiatów. Z tych dwóch pogrzebów przekazano parafii 2400 zł. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
- Chciałbym bardzo podziękować p. Marcinowi Wiśniewskiemu za bezinteresowne wypolerowanie posadzki naszego kościoła. To kilka dni pracy, którą p. Marcin wykonał w ostatnim tygodniu. Dziękuję rodzicom za wczorajsze posprzątanie kościoła.
- W minionym tygodniu odbyły się trzy pogrzeby: Jana Podleckiego, Barbary Bieńkowskiej oraz Teresy Kanieckiej.
- Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.
Ogłoszenia parafialne na VI Niedziela Wielkanocna, 10 maja 2026 r.
- Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od 18:30 do 21:00.
- Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.
- Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Stanisława BM. Msze święte dnia o 08:00, 10:00 i 11:30. Nie będzie mszy św. o 16:00. Bardzo dziękuję ks. Marcinowi Kędzi za modlitwę i poprowadzenie odpustu. Po głównej mszy święty o godzinie 11:30 wraz z radą duszpasterską zapraszamy na Festyn Rodzinny. Będzie m. in loteria fantowa z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie półkolonii oraz wyjazd dzieci i młodzieży na oazę w góry. W czasie festynu będą: atrakcje dla dzieci, gry i zabawy prowadzone przez naszą młodzież, dmuchańce, występ scholii, freek show, mecz piłki nożnej o puchar proboszcza, możliwość przejechania się samochodem ciężarowym itp. Będzie krótki kurs z pierwszej pomocy, stoisko lekarsko – pielęgniarskie. Zaangażowali się także nasi seniorzy z dziennego Domu Seniora w Glinojecku. Oczywiście nie zabraknie wspólnego czasu przy posiłku. Zapraszamy na konkurs na najsmaczniejsze ciasto.
- Dzisiaj, w dzień odpustu parafialnego jest zbierana taca na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby związane z kościołem, plebanią oraz terenem parafialnym. Są to miejsca, które służą nam wszystkim: do modlitwy, spotkania, duszpasterstwa i codziennego życia wspólnoty. Troska o nie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za parafię i za dobro, które wspólnie tworzymy. Prosimy o życzliwe wsparcie tego dzieła – według możliwości każdego serca i każdego domu. Każda ofiara ma znaczenie i jest konkretnym wkładem w troskę o naszą wspólnotę i jej przyszłość. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelką ofiarność, zrozumienie i dobroć. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Ofiarodawcom.
- Wczoraj została odprawiona msza święta z okazji 55. Rocznicy powstania OSP w Szyjkach. Poświęciliśmy sztandar tej jednostce. Życzymy druhom i druhnom z OSP Szyjki Bożego błogosławieństwa i opieki św. Floriana – patrona strażaków.
- Generalna próba przed pierwszą komunią świętą odbędzie się w środę, 13 maja o godzinie 18:30. Spowiedź dzieci oraz rodziców w piątek, 15 maja od godziny 18:30.
- W środę, 13 maja o godzinie 20:00 zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z różańcem oraz na procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieście, proszę, ze sobą świece.
- Informujemy, że zaplanowane od 11 maja modlitewno-integracyjne spotkania majowe w poszczególnych sołectwach naszej parafii zostają w tym roku odwołane. Decyzja ta wynika z ważnych przyczyn rodzinnych i organizacyjnych, które uniemożliwiają nam przeprowadzenie tych spotkań w zaplanowanej formie. Dziękujemy wszystkim Sołtysom oraz mieszkańcom za życzliwość, gotowość i zrozumienie. Mamy nadzieję, że do tej pięknej inicjatywy wspólnej modlitwy i integracji przy figurkach będziemy mogli powrócić w przyszłym roku. Zachęcamy jednocześnie do udziału w nabożeństwach majowych w kościele oraz przy figurkach.
- W najbliższą niedzielę, 17 maja będziemy gościć zespół z Tarnopola, który pomaga w sierocińcu w dzieciom, które straciły rodziców na wojnie. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 16 lat (118 dzieci). Zespół będzie miał ze sobą płyty oraz pamiątki. Aktualnie bardzo potrzebują: pieluch (wszystkie rozmiary), artykuły szkolne (zeszyty, długopisy, ołówki, farby, śpiwory, słodycze dla dzieci, chemia gospodarcza (proszek do prania, płyny do mycia naczyń) oraz jedzenie długoterminowe.
- W poniedziałek, 18 maja o godzinie 18:30 pierwsza próba przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
- W sobotę, 6 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy.
- W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro. Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 17 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
- Anonimowi darczyńcy przekazali dwie ofiary: 1000 zł i 1500 zł na prace remontowe w parafii. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
- Bardzo dziękuję mieszkańcom ul. Radosnej i Wesołej za posprzątanie kościoła. Dziękujemy p. Beacie Pośpiech z kwiaciarni „Magnolia” za piękne przygotowanie kwiatów przez ołtarzem na odpust.
- W minionym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: p. Krzysztofa Narolskiego i p. Krystyny Chmielewskiej.
- Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.
Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną, 3 maja 2026 r.
- Serdecznie zapraszamy na adorację NS w kaplicy od poniedziałku do piątku od g. 18:30 do 21:00.
- Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30.
- Próby przed pierwszą komunią świętą odbędą się 6 i 7 maja (środa i czwartek) o godzinie 18:40. Spowiedź dzieci oraz rodziców w piątek, 15 maja od godziny 18:30.
- W środę, 6 maja o godzinie 19:45 zapraszam na spotkanie przed odpustem Radę Duszpasterską.
- W piątek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława BM, patrona parafii. Jest to również 38. rocznica konsekracji naszego kościoła. Zapraszam tego dnia na mszę świętą o godzinie 18:00. Zapraszamy członków wszystkich wspólnot istniejących w parafii.
- W sobotę, 9 maja o godzinie 14:00 zostanie odprawiona msza św. z okazji 55. Rocznicy powstania OSP w Szyjkach. Tego dnia poświęcimy sztandar.
- W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Stanisława BM. Msze święte o godzinie 08:00, 10:00 i 11:30. Nie będzie mszy św. o godzinie 16:00. Po głównej mszy św. o godzinie 11:30 wraz z radą duszpasterską zapraszamy na święto parafii. Będzie m. in. loteria fantowa z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie półkolonii oraz wyjazd dzieci i młodzieży na oazę w góry. Jeśli ktoś mógłby jeszcze coś wartościowego, niezniszczonego podarować lub zakupić lub przekazać pieniądze na zakupienia fantów, lub podarować vouvher, bardzo o to prosimy. Fanty i vochery można przynosić do wtorku włącznie. W czasie festynu będą: atrakcje dla dzieci, gry i zabawy prowadzone przez naszą młodzież, dmuchańce, występ scholii, freek show, mecz piłki nożnej o puchar proboszcza, możliwość przejechania się samochodem ciężarowym itp. Oczywiście nie zabraknie wspólnego czasu przy posiłku. Zachęcamy do wsparcia naszego święta parafii.
- Będzie także konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Zachęcamy do przyniesienia własnych wypieków i wspólnej degustacji. Przewidziane są nagrody oraz miła atmosfera. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału. Niech będzie to czas radości, spotkania i słodkiego dzielenia się dobrem. Podstawowe zasady: Każdy uczestnik może zgłosić jedno ciasto. Ciasto powinno być wykonane samodzielnie. Wypiek należy dostarczyć w dniu konkursu przed jego rozpoczęciem (przed mszą św. odpustową na górze – boczny chór). Każde ciasto musi być: podpisane, imię i nazwisko; wpisana nazwa ciasta i poporcjowane.
- Od 11 maja rozpoczynamy modlitewno – integracyjne spotkania w poszczególnych sołectwach naszej parafii. Będziemy spotykali się przy figurkach od poniedziałku do czwartku o godzinie 19:00. Najpierw msza św. za sołectwo i nabożeństwo majowe, a potem integracyjne spotkanie przy grillu. Panie i Panowie sołtysi są odpowiedzialni za zorganizowanie spotkania w swoich sołectwach. W poniedziałek, 11 maja o godzinie 19:00 spotykamy się w sołectwie Stary Garwarz; 12 maja o godzinie 19:00 w sołectwie Wkra; 13 maja o godzinie 19:00 w sołectwie Luszewo (przeniesione); 14 maja o godzinie 19:00 w sołectwie Wólka Garwarska. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych sołectw na modlitwę i wspólne spotkanie.
- W sobotę, 6 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży z naszej parafii na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza. Serdecznie zapraszamy.
- W dniach 5 – 12 września zapraszamy na samolotową pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę połączoną z wypoczynkiem. Koszt: 2250 zł i 850 Euro. Program pielgrzymki jest na stronie parafii. Zgłoszenia do 17 maja lub do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
- W ostatnim czasie zapłaciłem kolejną fakturę w wysokości 32.400 zł firmie, która prowadzi prace remontowe w nowej części plebanii. Anonimowi darczyńcy przekazali dwie ofiary (1000 zł i 300 zł) na prace remontowe w parafii oraz 1000 zł na organizację festynu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają nasze prace swoją modlitwą, ofiarnością oraz życzliwością. Prace polecam Bożej Opatrzności i Waszym modlitwom.
- Za tydzień, w dzień odpustu parafialnego będzie zbierana taca na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby związane z kościołem, plebanią oraz terenem parafialnym. Są to miejsca, które służą nam wszystkim: do modlitwy, spotkania, duszpasterstwa i codziennego życia wspólnoty. Troska o nie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za parafię i za dobro, które wspólnie tworzymy. Prosimy o życzliwe wsparcie tego dzieła – według możliwości każdego serca i każdego domu. Każda ofiara ma znaczenie i jest konkretnym wkładem w troskę o naszą wspólnotę i jej przyszłość. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelką ofiarność, zrozumienie i dobroć. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Ofiarodawcom.
- W sobotę, 9 maja od godziny 19:00 bardzo proszę mieszkańców ul. Radosnej, ul. Wesołej oraz ul. Spokojnej o posprzątanie naszego kościoła i kaplicy.
- W gablocie zostało zamieszczone kilkanaście plansz na których możemy przeczytać o Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Dziękuję bardzo.
- Chciałbym też bardzo podziękować Panu Jackowi Żukowskiemu za bezinteresowne wyczyszczenie, odnowienie i pomalowanie figurki Matki Bożej.
- W minionym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby: p. Elżbiety Teodorskiej i p. Janiny Mikołajczak.
- Informuję, że ks Arkadiusz przebywa obecnie na urlopie zdrowotnym. Formalnie nadal pozostaje związany z naszą parafią, jednak przez pewien czas nie będzie podejmował zwyczajnych obowiązków duszpasterskich. Proszę, abyśmy przyjęli tę sytuację z życzliwością, spokojem i chrześcijańskim wyczuciem. Są sprawy, które wymagają czasu, ciszy i uszanowania prywatności drugiego człowieka. Dlatego bardzo proszę o modlitwę w intencji księdza wikariusza: o siły, zdrowie i potrzebny pokój serca.
- Chciałbym przekazać jeszcze jedną informację dotyczącą naszej parafii. W poniedziałek Pan Organista poinformował mnie, że podjął decyzję o zakończeniu posługi w naszej parafii, ponieważ otrzymał bardziej atrakcyjną ofertę pracy w innym miejscu. Przekazuję tę informację wprost, aby nie było niedomówień ani niepotrzebnych domysłów. Jest to jego osobista i zawodowa decyzja, którą przyjmujemy ze zrozumieniem. Chcę przy tej okazji podziękować Panu Organiście za dotychczasową pracę, za obecność podczas liturgii, nabożeństw i uroczystości parafialnych. Życzymy mu dobra, Bożego błogosławieństwa i powodzenia w nowym miejscu pracy.Parafia będzie teraz podejmowała starania, aby zapewnić dalszą oprawę muzyczną liturgii. Proszę także o życzliwość i spokój w tym czasie organizacyjnej zmiany. Pan organista będzie pracował w parafii do 31 maja.
- Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi.

