1. Wspólnie z Władzami Miasta i Gminy, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Glinojecku zapraszamy w dniu 11 listopada na Obchody Święta Niepodległości. O godz. 15.30 zbieramy się przy Domu Kultury, o godz. 15.45 rozpoczniemy Marsz Niepodległości, by o godz. 17.00 sprawować Uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny.
  2. 11 listopada swoje imieniny będzie przeżywał ks. Marcin. Otoczmy Go swoją modlitwą. Życzenia od wspólnoty parafialnej złożymy za tydzień w niedzielę.
  3. Po minionych uroczystościach Wszystkich Świętych, chciałbym raz jeszcze podziękować za wspólną modlitwę w tym dniu zarówno w kościele, jak również na cmentarzu parafialnym i komunalnym. To był piękny i potrzebny czas modlitwy i zadumy nad sensem życia i tym co w życiu najważniejsze. Dziękuję za nagłośnienie cmentarzy naszemu Domowi Kultury z Glinojecka.
  4. Pojawiła się godna uwagi propozycja, aby przesunąć obchody zwłaszcza na cmentarzu komunalnym z godz. 15.00 na wcześniejszą godzinę. Chodzi o to, że osoby, które są spoza Glinojecka, a mają bliskich pochowanych na cmentarzu komunalnym, muszą czekać na Mszę cały dzień, a potem powroty do domu trwają już bardzo późno – czasem to kilka godzin. Proponuję więc, aby w przyszłym roku program Uroczystości Wszystkich Świętych wyglądał następująco: W kościele Msza o godz. 8.00. Na cmentarzu parafialnym o godz. 10.00, zaś na cmentarzu komunalnym o godz. 13.00. przemyślmy to.
  5. Kochani teraz musimy nasz cmentarz posprzątać: przynieśliśmy wiele zniczy, kwiatów żywych i sztucznych. Teraz czas, aby wszystko posprzątać…. Proszę Was, abyśmy zrobili to razem – bo to nasz cmentarz, nasze śmieci, nasza wspólna odpowiedzialność. Zabierajcie swoje śmieci do domów, jako własne odpady, za które płacicie przecież co miesięczne rachunki.
  6. W minionych 10 dniach – wywieźliśmy 4 kontenery śmieci – jak informowałem jeden kontener to 1250 zł, czyli zapłaciliśmy 5000 zł. W listopadzie z pewnością będzie jeszcze kolejnych 5-6 kontenerów plastiku i szkła – a znaczy kolejne 6 tyś zł..

Na wysypisku będzie stała przyczepa. Wrzucajmy na nią tzw. odpady zielone, czyli bio. Ale bez plastiku, bez elementów sztucznych, bez doniczek, plastikowych kwiatów, szkła. Zrobimy z tego kompost. Wkłady po zniczach  i tylko wkłady (żadnych doniczek, reklamówek itd.) wkładajmy do big-bagów. Szkło i plastik do domu. W ostateczności, gdy ktoś nie może zabrać do domu, niech szkło i plastik wrzuci do kontenera. ALE NIECH TO BĘDZIE OSTATECZNOŚĆ – dla osób schorowanych, którzy nie mogę dźwigać.

  1. Za tydzień po mszy o 10.00 spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  2. W piątek 11. listopada po mszy o 18.00 zebranie rodziców ministrantów, ministrantek i kandydatów. 
  3. Jutro kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy o 18.30.
  4. Życzę wszystkim pięknej niedzieli.